Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
12 października 2018
75. rocznica bitwy pod Lenino
12 października 2018 r. miała miejsce uroczystość z okazji 75. rocznicy bitwy stoczonej nieopodal wsi Lenino, na Białorusi pomiędzy żołnierzami 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki a Wehrmachtem.


Poległych w bitwie pod Lenino wspominano w Apelu Pamięci, podczas uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, w 75 rocznicę tego wydarzenia.

Obchody rocznicowe rozpoczęły się od mszy świętej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego koncelebrowanej przez biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka.

W uroczystościach, zorganizowanych przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wziął udział gen. bryg. Robert Głąb dowódca Garnizonu Warszawa, który reprezentował ministra obrony narodowej i w jego imieniu złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza.  Obecni byli również weterani polscy, którzy uczestniczyli w bitwie pod Lenino. Asystę honorową stanowili żołnierze Kompanii i muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego wystawionej przez Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego. Dowódcą uroczystości był por. Marcin Lipiński.

Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe reprezentował ks. bp płk Mirosław WOLA.

Więcej infromacji: http://dgw.wp.mil.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2018-10-12-to-byl-ich-chrzest-bojowy/
Fot. chor. Piotr Ziętka.

generuj pdf
Kontakt

Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe
ul. Nowowiejska 26
00-909 Warszawa
tel. 261840950
fax. 261840940
edw@ron.mil.pl